istanbul masaj salonu bilgileri

İstanbul Masaj Salonu İle Tedavinizi Bulun

Dünyada bilindik masaj sistemlerine bakıldığında, en başlarda gelen isimlerden biri de İstanbul masaj sistemidir. Bu masaj sisteminin en büyük özelliği ise, masajın aslında rahatlama ya da yorgunluğu bireyin üzerinden atma uygulaması değil; direkt olarak tedavi üzerine yoğun ilgi göstererek uygulanması sistemi olarak kabul edilir.

Masaj sisteminde bir tedavi yöntemi olan İstanbul Masaj Salonu günümüzde yoğun bir şekilde birçok kişi tarafından tercih edilerek, uygulatılıyor. Kendi içerisinde birbirinden farklı tekniklere sahip olan bu masaj sisteminin toplamda 2 ana seçeneğine ayrılarak, içerisinde de bölünüyor. Bunlar; normal masaj ile ilaç masaj sistemidir.

İstanbul Masaj Salonu Nasıl Uygulanır?

İçerisinde 2 farklı tekniğin olduğu bu masajda, hem ilaç kullanımı gerçekleştirilerek yapılan masaj vardır hem de normal standartlarda uygulanan masaj vardır. Normal bir hastanın gelerek bu masaj tipinden faydalanmak istemesiyle beraber, hastanın durumuna göre ilk seans içerisinde bitki tozları kullanılarak bu masaj uygulaması yapılabiliyor.

Bunun yanı sıra, bitki tozları kullanımı yapılmadan direkt olarak farklı bir tedavide ise İstanbul Masaj Salonu uygulanırken bol yağ uygulaması yapılarak da masajın hastaya sunulması sağlanabiliyor.

Ayrıca, bitki ve yağ karışımlarının karıştırılarak bir arada bulunup bu özellikte ki durum ile de yine masajlar yapılabiliyor. Bunların tamamı sağlanırken, birey, en iyi şekilde rahatlayacağı gibi vücudunun sorunlu bölgelerinde ki ağrı ya da sızı gibi durumların tamamından uzaklaşıyor.

Masaj uygulamasında ki yağ kullanımının nedeni ise, direkt olarak masöz ya da masörün, çıplak elinin vücutta rahat kayması ya da dolaşması değil; yağın vücuda yedirilerek yoğrulmasını sağlamasıdır. Bu da bu masaj sisteminde ki tedaviyi gösteriyor.

Vücuda Kumaş Keseler İle Masaj

Sadece çıplak el ile değil gerektiği zaman özel kumaş keselerin içerisine pişmiş pirin ve bitki karışımları konularak da masaj uygulanabilir. Bu masaj uygulamasında pirinç pişirilerek ve bitkilerin de karışımıyla kumaş keselerde bulunurlar. Bu da vücuda en iyi şekilde rahatlık sağlayacak bir diğer kategoride bulunan masaj tekniğidir.

Kumaş keseler ile yapılan masajda amaç, hastanın en iyi şekilde vücudunda rahatlığı hissedebilmesi ve kumaş keseler içerisinde ki besin özlerinin vücuda geçmesini sağlamak olacaktır.

Masaj yaptıracak hastanın kendi durumuna göre hafif, orta baskı ya da sert baskı çeşitliğinde uygulamalar yapılır. Tek bir noktaya masaj yapılabileceği gibi farklı noktalarda da bu masaj tekniği uygulanabilir.

Leave a Reply