Aromaterapi Masajı

Aromaterapi Istanbul Masaj ,Bitki özlerinden elde edilmiş karışımlarla hazırlanan yağların kullanıldığı aromaterapi masajı rahatlatıcı, dinlendirici ve gevşetici bir özelliğe sahiptir. Temposu düşük ve hafif şiddetli hareketlerle uygulanan masaj, yağların özündeki bitkisel maddelerin vücutta rahatlama yaratmasını sağlar.

Bitkisel aroma içeren yağlar kullanılarak yapılan masaj deri yüzeyini ısıtır ve yoğun kas ağrıları üzerinde etkili olur. Aromatik yağların kokusu ile birlikte psikolojik ve ruhsal olarak bedeninizi ve ruhunuzu yoran sıkıntılardan kurtulur ve rahatlamış olursunuz. Aromaterapi Masajı Fiziksel rahatsızlıklarınızdan kurtulmak için bire bir olan aromaterapi masajında kullanılan yağlar sayesinde sakinleşerek kendinizi daha huzurlu ve canlanmış hissedebilirsiniz.

Aromaterapi Masajı Neye Iyi Gelir?

 Aromaterapi Masajı vücutta hem psikolojik hemde fiziksel olarak iyileştirme sağlar. Kendinizi şımartılmış hissederek masajdaki hafif dokunuşlar ile birlikte rahatlar ve günlük hayatın getirdiği stresten kurtulursunuz. Aromaterapi Masajı en önemli özelliklerinden biri şifali bitkilerin özünden yapılan yağlarla birlikte cildinizin beslenmesidir. Yağlarla beslenen cildiniz yumuşar ve ışıltı kazanır. Yumuşayan cildiniz canlanır ve doğal bir görünüme sahip olmanızı sağlar.

Aramoterapi masajı ile birlikte kas sıkıntılarınızdan ve stres kaynaklı psikolojik sorunlarınızdan uzaklaşarak daha sağlıklı bir bedende daha huzurlu hissedersiniz. Aromaterapi Masajı kullanılan yağlar sayesinde cildiniz ve saçlarınız parıldar, daha canlı daha zinde bir görünüm elde edersiniz. Kan dolaşımınızı canlandıran, kokusuyla ruhunuzu dinlendiren ve kas sisteminizin gevşemesine yardımcı olan Aromaterapi Masajı, günlük hayatın stresinden kurtulmak isteyenler için harika bir deneyimdir.

masaj istanbul

Masaj istanbul

Aromatik Masaj Yağlarının Etkisi Nelerdir?

   Lavanta yağı, limon yağı, gül yağı, papatya yağı, sardunya yağı, ylang-ylang, okaliptüs ve biberiye yağı aromaterapi masajı esnasında kullanılabilen yağlardan yalnızca bir kaçıdır. Kimi zaman uzman terapistler bu yağları karıştırarak farklı özelliklerinden yararlanabilecekleri karışımlar ile masaj yapabilir. Her birinin farklı bir iyileştirme özelliği ve her birinin kendine has bir kokusu bulunur. Bu bitkilerin iyileştirici gücü sayesinde ve uzman terapistlerin vücut yapınıza uygun masaj yöntemi ile ağrılarınızdan, doku ve kas spazmlarından kurtulmanız, kokuları ve rahatlatıcı etkileri ile stres ve yorgunluk sebebiyle oluşabilen psikolojik problemlerinizden uzaklaşmanız ve gevşemeniz kaçınılmaz olacaktır.

Tüm bu huzur ve dinginliğin yanı sıra iç dengenize kavuşacak, enerji ve dinamizminizin arttığını hissedeceksiniz. Masaj boyunca kan akışındaki artış ve hücrelerinize ulaşan oksijenin artması ile birlikte daha canlı, zinde ve sağlıklı bir bedene ve psikolojiye kavuşacaksınız. Cildiniz aromatik yağların etkisi ile daha canlı ve parlak olacak, daha sağlıklı bir görünüme kavuşacaktır.

Aromaterapi Masajı Nasıl Yapılır?

-Masaj yoluyla: Masajın iyileştirici ve dinlendirici özelliği sayesinde insanlar rahatlatılır ve böylece bitkisel öz yağlar sisteme daha çabuk girerek emilim gerçekleşir.
-Kompres yoluyla
-Teneffüs/Buğu yoluyla
-Banyo yoluyla
-Mekanın kokulandırılmasıyla

Leave a Reply