istanbul masaj tavsiye

Hamamda Masaj Keyfi

Eklem hastalıklarından felce, selülitten sırt ağrısına, yumuşak doku zedelenmelerinden tendomiyoza, kabızlıktan yaraya kadar vücuttaki pek çok problem için adeta iksir niteliğinde olan masaj, binlerce yıldır insan hayatında yeri olan doğal bir tıbbi yöntem. İnsan vücudu masaj yapıldığı zaman sayısız etkinlik içine girer. Deriye yapılan basınç ve dokunuşlar kan dolaşımının hızlanmasına, toksinleri atılmasına, damarların açılmasına ve hormonların daha aktif çalışmasına neden olur. Ayrıca dokuların oksijenle beslenmesini sağlayan bir etkisi olan masaj, vücuttaki kılcaldamarların da genişlemesine yardımcı olur. Kimi bölgesel masajlar olduğu gibi, vücudun tümüne yapılan masaj türleri de bulunmaktadır. Ülkemizde klasikleşmiş Hamamda Masaj da bunlardan biridir. Vücudun tümüne baskı ve darbe oluşturarak yapılan Hamam masajı vücut için pek çok fayda barındırmaktadır.

Vücudun Dinamizmi İçin Faydalı

Daha hızlı çalışan bir metabolizmada organlar daha verimli ve etkin çalışır. Bu da vücutta rahatsızlık ve hastalıkların görülme olasılığını düşüren bir faktördür. Tüm vücuda gerçekleştirilen bir masaj, tüm kasların esnemesine ve beslenmesine neden olur. Sağlıklı ve esnek kaslara sahip bir vücudun duruşu ve gücü değişir, dengelenir. Hamam gibi sıcak ortamlarda yapılan masajlarda bu etkinlik daha da artar. Bu sebeple profesyonel masaj vücut için fevkalade yenileyici ve uyandırıcı bir etkiye sahiptir. Masaj yoluyla kan dolaşımı hızlanan vücudun dinamizmi ve enerjisi artar. Fiziken yaşanan bu değişim ve etkinlikler insanda ruhsal olarak da kendini gösterir. Daha dinç ve renejere edilmiş bir fizik yapısına sahip olan bireylerin ruhsal yapıları da sağlıklı ve mutlu olur.

Uykusuzluğun Çözümü Masaj

Masajın fevkalade etki gösterdiği rahatsızlıklardan biri de uykusuzluk sorunudur. Uykusuzluk, kaslarda laktik asit ve stres birikmesiyle, vücuttaki toksin oranıyla direkt olarak ilintili bir rahatsızlıktır. Masaj, vücuttaki kaslardaki bu birikimleri yayar, kasları açarak o bölgelere oksijen gitmesini sağlar ve vücudun iç dinamiğini arttırarak kişinin uykusunun gelmesine yardımcı olur. Yani fiziki sıkışmışlığı gidererek vücudun esnemesini sağlar. Son derece rahatlatıcı bir etkiye de sahip olan masaj, vücudun ferahlamasına ve kasların gevşemesine yardımcı olan bir yöntemdir.

Leave a Reply